Rubriky
Online

Výhody a nevýhody neplateného webhostingu

Anglické slovíčko webhosting, označuje priestor na serveri, ktorý je neustále pripojený na internet. Ak by ste chceli prevádzkovať webovú stránku bez tejto „služby“, všetok obsah, by ste museli mať na vlastnom serveri. Po prvé by vás to stálo nemalé peniaze, no a po druhé, by ste museli byť neustále online. Pokiaľ by ste totiž tento priestor odpojili od internetu, teda napríklad vypli počítač, na vašom webe by nebol dostupný žiaden obsah, ktorý sa na ňom nachádza. No a práve na zjednodušenie života vznikol webhosting.
Obrazovka počítača

Zadarmo no s viacerými obmedzeniami

Vysvetlenie toho, na čo takýto „virtuálny“ priestor slúži máme za sebou. Teraz sa pozrieme na výhody a nevýhody takzvaného freehostingu, teda webhostingu, za ktorý nemusíte nič platiť.

VÝHODY:
– Jednoznačnou výhodou je to, že za tento priestor na serveri nič neplatíte. Vaše náklady na prevádzkovanie webu teda výrazne klesajú.
– V rámci služby, máte zadarmo aj takzvanú doménu tretej úrovne. To znamená, že spolu s hostingom, dostanete aj, zjednodušene povedané, názov stránka.
Písmeno „W“ na modrom pozadí
NEVÝHODY:
– Doména tretej úrovne znamená to, že za slovíčkom, respektíve názvom vášho webu, bude uvedený aj názov stránky, na ktorej svoj web prevádzkujete. Ak by ste si teda založili stránku s názvom www. hophop. sk, doména bude vyzerať asi takto – www. hohop. Názov webhostingovej stránky.sk.
– Poskytovaný priestor na serveri je limitovaný. V prípade menšieho množstva dát vám môže tento priestor postačovať.
– Servery nemusia fungovať stopercentne. Väčšinou ide o krátkodobé výpadky, v horších prípadoch váš web môže byť nedostupný aj počas niekoľkých dní.
– V mnohých prípadoch sa na vašej stránke bude zobrazovať povinná reklama, čo nemusí vyhovovať každému.
– Služby, ktoré môžete využívať ani zďaleka nedosahujú kvalitu a rozsah služieb pri platenom webhostingu.

Rubriky
Online

Nepokazte to hneď na začiatku

Mnohí ľudia na začiatku založia web „len tak“, no a bohužiaľ niektoré veci ide neskôr zmeniť len ťažko, alebo ich zmena so sebou prináša mnohé komplikácie a nevýhody. Konkrétne sa pozrieme na to, ako môže v budúcnosti, váš web negatívne ovplyvniť zle zvolený webhosting.Nápis „web“ vytvorený z počítačovej klávesnice.jpg
Mnohí ľudia, ktorí na začiatku veľmi nepremýšľajú, siahnu po neplatenom webhostingu. Na prvom mieste sú mnohé nevýhody, ako je málo miesta, nezálohovanie dát, či nie stopercentná funkčnosť stránok. Má ešte jedno negatívum, a to, že budete musieť používať takzvanú doménu tretej úrovne. To v preklade znamená, že názov vášho webu, bude obsahovať aj názov danej webhostingovej agentúry.
Keď s tvorbou stránok iba začínate, nemusí sa vám to javiť ako problém. Predstavte si ale situáciu, že sa vášmu webu začne dariť, začnete na ňom aj čo to zarábať. Pravdepodobne, mu časom začnete venovať omnoho viac svojho času a energie. Budete sa ho snažiť ešte viac spropagovať. No a povedzme si na rovinu, doména s názvom inej stránky a k tomu mnohé ďalšie mínusy, jednoducho nepôsobia najlepšie. V tomto momente sa môžete rozhodnúť, že svoje stránky presuniete na iný webhosting. Uvedomte si ale to, že takto zahodíte polovicu svojej doterajšej práce. Ľudia, ktorí na vaše stránky pravidelne chodili, ich tam zrazu nenájdu. Budete teda musieť zapracovať na informačnej kampani a to je viac ako neefektívne.Nápis „WWW“ v piesku.jpg
Riešením je webhosting Seolight, ktorý môžete mať zadarmo, no po zaplatení ostane všetko po starom, len budete môcť používať doménu bez názvu navyše a k dispozíciám dostanete aj kvalitnejšie služby. Takto to mimochodom funguje pri väčšine webhostingových agentúr. Bohužiaľ aj dnes, ešte môžete naraziť na také agentúry, aj keď je to skôr výnimočné, ktoré vám túto možnosť neposkytnú. U nich si teda webhosting nezakladajte ani v tom najhoršom sne.

Rubriky
Online

Elon Musk fajčil marihuanu vo web show

"Myslím, že je to legálne, však?" spýtal sa zakladateľ Tesla, skôr než sa na ňu odtrhol ťah. Akcie Tesla klesli o viac ako deväť percent po vystúpení pána Muska na show.

konopí

BBC obchodný korešpondent Kim Gittleson hovorí, že vzhľad podcastu spolu s odchodom kľúčového manažéra, ktorý obviňoval rastúcu verejnú kontrolu spoločnosti kvôli svojmu rozhodnutiu odísť, otriasol dôverou investorov v Teslu.
Minulý mesiac pán Musk povedal, že nebol "na burinu", keď sa tweeted o plánoch urobiť z elektrickej automobilovej spoločnosti súkromnú firmu. Podnikateľský líder uviedol pripomienky v rozhovore pre New York Times. Tiež povedal novinám, že pracuje "120 hodín týždňov" a užíva sedatíva.
Jeho kontroverzné plány týkajúce sa vlastníctva spoločnosti Tesla klesli o dva týždne neskôr, po pobúrení od niektorých investorov.

"Je to legálne?"
Počas podcastu pán Rogan ponúkol pánu Muskovi kĺb, ktorý povedal, že obsahuje zmes tabaku a marihuany – sušených listov a kvitnúcich častí ženskej rastliny kanabisu.
Z 50 amerických štátov je rekreačný kanabis v roku 41 nelegálny, ale v januári bol legalizovaný v Kalifornii, kde bol natáčaný podcast.
"Je to doutník?" spýtal sa pán Musk, keď jeho hostiteľ prvýkrát ponúkol spoločné.
Neskôr dodal, že "takmer nikdy" nefukoval marihuanu, a poznamenal: "Nenašiel som to, že je to veľmi dobré pre produktivitu".

joint

Pár sa tiež zúčastnil whisky počas nahrávania podcastov. Pán Musk poznamenal: "Alkohol je droga." Počas rozhovoru hovoril pán Musk o svojom zdraví a jeho správe v spoločnosti Tesla – ktorú povedal, že je najnáročnejším z jeho rôznych podnikov a projektov.
Na uzavretie podcastu bol p. Musk požiadaný, či má nejaké záverečné poznámky. "Myslím si, že ľudia by mali byť medzi sebou lepšie," povedal. "A dať … dať viac úveru druhým a nepredpokladajte, že sú to zlomyseľné, kým neviete, že sú skutočne zlý. "Je ľahké démonizovať ľudí, zvyčajne sa to zle zhoršuje, ľudia sú hezčí, než si myslíte."

Rubriky
Online

Dá sa naozaj zarobiť prácou na internete?

Áno dá. Samozrejme to nie je ľahké a chce to veľkú dávku trpezlivosti. Je veľa rôznych činností online, ktoré Vám môžu privyrobiť. Či to bude pár centov ale stovky eur je už len a len na Vás. Tu je krátky zoznam vecí, ktoré môžete robiť z pohodlia domova.

eshop

1.      Airbnb– Počuli ste už o stránke Airbnb? Je to miesto, kde sa aj vy môžete stať hotelierom a to nemusíte mať ani voľný byt. Stačí voľná izba a prenajímanie sa môže začať.
2.      Vyrábajte, vyrezávajte, maľujte– Všetky takéto ručne vyrobené výrobky môžete začať predávať napríklad na stránke Etsy.com.
3.      E-book– Ak ste naozaj dobrý v písaní a slová sa Vám akoby samé objavujú na papieri, potom je tu výborná možnosť zárobku pre Vás – napísať elektronickú knihu. Výhodou e-knihy je, že nepotrebujete vydavateľstvo a knihu stačí nahrať online.

4.      Fotografiealebo hudba – Ďalší výborný spôsob ako si čo to privyrobiť je predávanie svojich jedinečných fotografií. Stačí ak si vytvoríte účet na stránke Shutterstock.com alebo bigstockphoto.com a môžete začať nahrávať a predávať. To isté platí v prípade hudby – áno aj tá sa dá dnes predávať a to napríklad na stránke premiumbeat.com.
5.      Blog– Všetko chce kreativitu a obzvlášť to platí pri blogovaní. Ak si trúfate a máte nápad na zaujímavú tému, ku ktorej Vám nechýbajú skúsenosti, potom je táto možnosť presne pre Vás.

elektronický obchod

6.      Dotazníky, emaily, reklamy– Tento spôsob Vám určite neprinesie veľkú sumu peňazí no pokiaľ máte trpezlivosť a množstvo voľného času, pár kliknutiami na reklamu, či vyplnením dotazníka si zarobíte aspoň na dobrú kávičku. Klikať na reklamy môžete napríklad na stránkach Klikpay.eu alebo začať vypĺňať dotazníky na Marketagent.com, kde len za registráciu dostanete 1,5 eur.
7.      Jaspravim.sk– Veľmi známa a obľúbená stránka, kde predáte ozaj skoro všetko. Či už Vám ide grafika, prekladanie, programovanie, vytváranie internetových stránok alebo adminovanie stránky na Facebooku, máte možnosť svoje zručnosti predať. 

Rubriky
Online

Instagram uľahčuje verifikáciu populárnych hviezd

Austrálsky používatelia Instagramu sa stali prvými na svete, aby mohli dnes požiadať o oficiálne uznanie na platforme zdieľania fotiek. Čoraz populárnejšia sociálna sieť, ktorá nedávno prešla značkou miliárd užívateľov, priniesla používateľom možnosť požiadať o overenie účtov a označenie modrým kliešťom, ako sú verejné Instagrammers vrátane Chris Hemsworth, Kim Kardashian a Justin Bieber.

instragram

Verifikácia nástroja Instagram bola predtým tajným procesom, ktorý niektoré tieňové spoločnosti sociálnych médií využívali tým, že účtovali užívateľom až 20 000 dolárov za službu. Manažér strategického partnerstva Instagram Asia Pacific, Nicci Meek, povedal, že sociálna sieť sa rozhodla uľahčiť proces na žiadosť používateľov a odstrániť podvodníkov.

"Naša komunita nás požiadala o väčšiu transparentnosť v súvislosti s touto otázkou a dnešným oznámením zdieľame jasné podrobnosti o požiadavkách na overenie a kritériách oprávnenosti," povedala pani Meeková.

smartphone

"Táto nová funkcia umožní našej spoločnosti príležitosť požiadať o overenie sami a porozumieť procesu, ktorý sa zaoberá overovaním sa v Instagram."
Ale nová možnosť Instagram nebude k dispozícii každému austrálskymu používateľovi a používatelia Instagram by nemali získať ten malý modrý odznak.
Len v Austrálii používatelia Apple iPhone a iPad môžu v aplikácii Instagram v súčasnosti pristupovať k menu "Žiadosť o overenie" s verziou Google Android naplánovanou na príchod "v najbližších týždňoch".

A napriek prísľubom transparentnosti, Instagram stále ešte neupresňuje presné kritériá na overenie situácie na stránkach.
Modré kliešte by boli udelené iba používateľom, ak by boli "pozoruhodnou verejnosťou, celebritou, globálnou značkou alebo subjektom", uviedla spoločnosť a účty by sa posudzovali podľa toho, či sú autentické, jedinečné, úplné a pozoruhodné.

sociální média

Používatelia tiež museli poskytnúť kópiu svojej identifikačnej fotografie.
Nie je známe, kedy bude možnosť verifikácie spustená používateľom v iných krajinách.

Rubriky
Online

Ako žiť život naplno

Musíte sa v živote rozhodnúť, čo je pre vás dôležité.Vôbec nezáleží na tom, čo to je. Avšak dôležité je, že vás to robí šťastnými. Nikdy nerobte to, čo by chceli ostatní ľudia, aby ste robili. Či už sa jedná o vašich rodičov, priateľov alebo spoločnosti vo všeobecnosti. Každý má svoj názor, no nezabúdajte, že na konci každého dňa ste vy tá osoba, ktorá bude v každom okamihu vášho života.

svoboda

Riskujte! …a často.Niekedy v živote ale aj v rozhodnutiach, ktoré spravíme hrozí nebezpečenstvo, ale každá odmena nesie so sebou riziko. Ak neriskujete, nikdy sa nedostanete tam kam chcete. Často to býva tak, že ľudia sa postupom času pozerajú späť na premrhané šance a ľutujú, že niečo neskúsili a nepodstúpili to riziko, ktoré tam bolo. Takto sa obviňujú za to, že mohli niečo urobiť, čo vždycky chceli alebo mohli vo svojom živote niečo dokázať. Odpovedzte si na otázku: Čo je lepšie, ľutovať premrhané šance alebo ľutovať to, že to nevyšlo?

Hovorte ľuďom, že ich máte radi.Rodina vždy ocení, keď bude počuť, že ich máte radi. Nehovoriac o niekom, kto je vášmu srdcu najbližší. Nebojte sa vyznať niekomu lásku. Existuje mnoho spôsobov ako sa ľudské vzťahy vyvíjajú. Ak nebudete o svojich citoch hovoriť môže to skončiť všelijako. Ale iba jeden spôsob udrží tú osobu, ktorú ste si vybrali vo vašom živote navždy a vy viete o čom hovorím. Stačí ísť za tým, čo chcete. Nemáte čo stratiť, len získať.

diář

Žiť v prítomnosti.Vaša minulosť je dôležitá čo sa týka získaných informácií a štúdia. Vaša budúcnosť je dôležitá a je zameraná na prácu. Na konci dňa však jediné, čo existuje mimo vašej hlavy je prítomnosť. Tak nepremýšľajte o svojej minulosti a budúcnosti, ale iba o súčasnosti.

Ignorujte neprajníkov.Bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete urobiť so svojím životom vždy sa nájde niekto, kto poukáže na mnohé spôsoby, akými môžete zlyhať. Nezabúdajte, že každý víťaz na svojej ceste padne, no dôležité je, že sa postaví a pokračuje v tom čo začal. Nikto úspešný sa nedostal tam kde je bez pádu. Dôležité je nevzdávať sa a pracovať na sebe.

Neohrozujte svoje hodnoty.Ak niečo nie je v poriadku, nerobte to. Nerozoberajte a nemeňte svoj vnútorný etický kódex. Stojte si za svojimi presvedčeniami. Život nefunguje ako film, je vyplnený šedými oblasťami. Dôverujte svojim inštinktom.