Rubriky
Online

Ako žiť život naplno

Musíte sa v živote rozhodnúť, čo je pre vás dôležité.Vôbec nezáleží na tom, čo to je. Avšak dôležité je, že vás to robí šťastnými. Nikdy nerobte to, čo by chceli ostatní ľudia, aby ste robili. Či už sa jedná o vašich rodičov, priateľov alebo spoločnosti vo všeobecnosti. Každý má svoj názor, no nezabúdajte, že na konci každého dňa ste vy tá osoba, ktorá bude v každom okamihu vášho života.

svoboda

Riskujte! …a často.Niekedy v živote ale aj v rozhodnutiach, ktoré spravíme hrozí nebezpečenstvo, ale každá odmena nesie so sebou riziko. Ak neriskujete, nikdy sa nedostanete tam kam chcete. Často to býva tak, že ľudia sa postupom času pozerajú späť na premrhané šance a ľutujú, že niečo neskúsili a nepodstúpili to riziko, ktoré tam bolo. Takto sa obviňujú za to, že mohli niečo urobiť, čo vždycky chceli alebo mohli vo svojom živote niečo dokázať. Odpovedzte si na otázku: Čo je lepšie, ľutovať premrhané šance alebo ľutovať to, že to nevyšlo?

Hovorte ľuďom, že ich máte radi.Rodina vždy ocení, keď bude počuť, že ich máte radi. Nehovoriac o niekom, kto je vášmu srdcu najbližší. Nebojte sa vyznať niekomu lásku. Existuje mnoho spôsobov ako sa ľudské vzťahy vyvíjajú. Ak nebudete o svojich citoch hovoriť môže to skončiť všelijako. Ale iba jeden spôsob udrží tú osobu, ktorú ste si vybrali vo vašom živote navždy a vy viete o čom hovorím. Stačí ísť za tým, čo chcete. Nemáte čo stratiť, len získať.

diář

Žiť v prítomnosti.Vaša minulosť je dôležitá čo sa týka získaných informácií a štúdia. Vaša budúcnosť je dôležitá a je zameraná na prácu. Na konci dňa však jediné, čo existuje mimo vašej hlavy je prítomnosť. Tak nepremýšľajte o svojej minulosti a budúcnosti, ale iba o súčasnosti.

Ignorujte neprajníkov.Bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete urobiť so svojím životom vždy sa nájde niekto, kto poukáže na mnohé spôsoby, akými môžete zlyhať. Nezabúdajte, že každý víťaz na svojej ceste padne, no dôležité je, že sa postaví a pokračuje v tom čo začal. Nikto úspešný sa nedostal tam kde je bez pádu. Dôležité je nevzdávať sa a pracovať na sebe.

Neohrozujte svoje hodnoty.Ak niečo nie je v poriadku, nerobte to. Nerozoberajte a nemeňte svoj vnútorný etický kódex. Stojte si za svojimi presvedčeniami. Život nefunguje ako film, je vyplnený šedými oblasťami. Dôverujte svojim inštinktom.