Rubriky
Peniaze

Zarábajte na prechádzke

Pohyb je dnes moderný, a preto vzniká mnoho platforiem ako si ním viete privyrobiť. Jednou z nich sú aj mobilné aplikácie, ktoré vás odmenia za vašu pohybovú aktivitu.

chůze
 
Bitwalking pre milovníkov chôdze
 
Aplikácia Bitwalking uzrela svetlo sveta už pred pár rokmi. Stiahnuť a používať ju však môžete aj dnes. Po tom, ako si ju nainštalujete do svojho zariadenia, začínate zarábať. Asi sa pýtate ako. Za každý krok, ktorý urobíte sa vám pripočítavajú dukáty. V momente, keď ich nazbierate 10 000 sa premenia na jeden Bitwalk. Nejedná sa o reálne peniaze, ale o ďalšiu z kryptomien. Nazýva sa Walking $. Tieto virtuálne doláre môžete následne predávať, alebo použiť vo vybraných internetových obchodoch na nákup.
Ak teda patríte k milovníkom chôdze, turizmu, alebo do práce chodíte pravidelne po svojich, táto aplikácia, by vo vašom mobile určite nemala chýbať. Aj tu samozrejme existujú isté obmedzenia. Aby sa predišlo podvodom, počas jedného dňa môžete nachodiť maximálne tri tisíc krokov, čiže zarobiť tri virtuálne doláre. Na rozdiel od iných podobných apiek, bitwalking funguje na prepracovanom systéme, ktorý len tak ľahko neoklamete. Niektoré aplikácie totiž kroky pripisujú aj vtedy keď sedíte a mobilom iba pohybujete.

hodinky
 
Pact pre tých, ktorí chcú začať pravidelne športovať
 
Aplikácia s názvom Pact funguje na veľmi jednoduchom princípe. Aktívni dostávajú zaplatené a tí, ktorí to flákajú musia platiť.  Po jej stiahnutí si hneď nazačiatku stanovíte svoje ciele. Nastavíte si aj to, koľko zaplatíte, ak ich nedodržíte. Ak ich však v danom časovom období dodržíte, dostanete finančnú odmenu. Tieto peniažky pochádzajú od tých menej aktívnych, ktorí museli zaplatiť „pokutu“ za nedodržanie cieľov. Ak teda športujete, alebo potrebujete motiváciu, táto aplikácia sa vám určite zíde.
 
Samozrejme že nemôžete očakávať horibilné zárobky. Takéto aplikácie slúžia skôr ako príjemná motivácia k pravidelnému pohybu. Nejaké to euro navyše, si však s ich pomocou dokážete naozaj zarobiť.

Rubriky
Peniaze

5 dobrých rád ako sa stať bohatým

Častokrát sa pýtame sami seba, kde treba začať, prípadne v čom robíme chybu, že neoplývame bohatstvom a náš majetok sa nerozrastá . Zo skúseností bohatých ľudí vychádzajú na povrch jednoduché zásady, ktorých dodržiavanie vám pomôže zveľadiť svoj majetok a stať sa bohatším.

aktovka
 
1.Plánovanie
Túto radu, plánovanie príjmov aj výdavkov, mnohokrát podceňujeme, ale tvorí základ, na ktorom môžeme budovať svoje materiálne pomery. Znamená to byť disciplinovaný a dodržiavať stanovené zásady výdajov. Najideálnejšie je plánovanie s prebytkom, v čase potreby tak máte poruke rezervu.
 
2.Žiadne neočakávané výdavky
Riaďte sa vetou: ak si nevážite malé peniaze, nedostanete sa k veľkým. Zásada, ktorá vás presvedčí o tom, že súčtom malých výdavkov sa dopracujete k celkom slušnej sume.
 
Príklady zbytočných výdavkov:

  • viaceré bežné účty v rôznych bankách (bez nutnosti),
  • spoplatnené platby a príkazy v bankách
  • platby šekom
  • platby za nevyužívané služby
  • neprimerane vysoké zálohové platby za elektrinu/plyn,
  • nákup drahého tovaru, ktorý môžete kúpiť lacnejšie
  • kúpa množstva jedla, ktoré nestihnete skonzumovať

 
3.Namiesto šetrenia zarábajte
V prvom kroku sa zamerajte na zvýšenie vášho príjmu namiesto znižovania výdavkov. Vysvetlenie je jednoduché, príjmy môžeme zvyšovať neprestajne, ak si popri zamestnaní nájdeme aj iný zdroj príjmu, ale s výdavkami je to ťažšie, nemôžeme ich znižovať donekonečna na úkor životnej úrovne.
 
4.Peniaze nechajte pracovať
Znamená to v skratke postarať sa o svoje zvyškové peniaze, a to buď investovaním alebo podnikaním v kapitálových trhoch. Aby sme mohli hovoriť o zisku, ten by mal byť vo výške asi 5% ročne. No ak sa na takýto druh podnikania necítite, ľahšie  to asi pôjde s predajom tovaru za vyššiu cenu, ako je obstarávacia.

kufr peněz
 
5.Využívajte kontakty s bohatými ľuďmi
Veľkou mierou na nás vplýva ja okolie, v ktorom sa pohybujeme. Pýtame sa, radíme, ale je dôležité aj to, s kým. Argumenty typu „veď to robia všetci“ alebo „robilo sa to tak od nepamäti“ neobstoja, dnes sú už niektoré finančné postupy prekonané. Ideálne je nechať si poradiť od človeka, ktorého príjmy prevyšujú tie vaše niekoľkonásobne, možno vám vnukne nejakú výbornú myšlienku a začne sa vám dariť.

Rubriky
Peniaze

15 ZAUJÍMAVÝCH FAKTOV O MENÁCH V JUŽNEJ AMERIKE

1)  Boliviano je oficiálnou menou v Bolívii a prvýkrát bola predstavená v novembri roku 1986.

dolary
 
2)  Prvá verzia tejto meny fungovala už v rokoch 1863 až 1963, kým nebola prechodne nahradená bolívijským pesom. Potom bola znova vrátená do obehu.
 
3)  Oficiálnou menou Brazílie je od roku 1994 brazílsky real a je súčasne aj najsilnejšou menou v celej latinskej Amerike.
 
4)  Bankovky boli vytlačené v „Casa de la Moneda“ v Riu a bolo distribuovaných 900 miliónov pričom vláda investovala 10 miliónov dolárov na uvedenie meny do obehu.

peso
 
5)  R$ 1 môže dosiahnuť hodnotu až R$ 100hlavne pre zberateľov bankoviek nakoľko sa už netlačí a zriedkavo sa vyskytuje v obehu.
 
6)  Brazília menila menu minimálne 8 krát za posledných 50 rokov.
 
7)  Brazília má mnoho iných typov mincí než je real. Môžete tam nájsť až 81 rôznych mien, ktoré uznala centrálna banka a ktoré dopĺňajú ekonomiku štátu. Boli vyrazené lokálnymi bankami za účelom stimulácie ekonomiky v regiónoch ako São Paulo alebo Rio de Janeiro.
 
8) Najnovšie bankovky sú v obehu od roku 2010, majú rozdielne veľkosti a sú vytlačené rôznymi technológiami, ktoré zaručujú ich pravosť.
 
9)  V Čile je oficiálnou menou čílske peso a je v obehu od roku 1925. Mince v minulosti obsahovali 0,1830 g zlata.
 
10) Najnovšie bankovky z rokov 2009 až 2011 už boli vytlačené čílskou Centrálnou bankou.
 
11)  Na nových bankovkách je zobrazené „antu“ (v domorodej reči kmeňa Mapuche slovo „antu“ znamená „slnko“) ako symbol dávajúci život Zemi.
 
12)  Zákonným platidlom v Kolumbii je kolumbijské peso. V súčasnosti existuje 5 rôznych mincí a 6 bankoviek.
 
13)  Po sérii zmien roku 1871 Kolumbiaprijala zlatý štandard a zafixovala peso na francúzsky frank vo výmennom kurze jedno peso ku piatim frankom, ktorý zostal zachovaný až do roku 1886.

mexické peso
 
14)  Konverzia kolumbijského pesa na zlato skončila v roku 1931. Aj napriek tomu bankovky aj naďalej niesli označenie „zlaté“ až do roku 1993 keď bolo toto slovo odstránené zo všetkých bankoviek.
 
15)  Väčšina grafického dizajnu bankoviek je zobrazená vertikálne a nie horizontálne ako je na ostatných bankovkách sveta.
 

Rubriky
Peniaze

Disney odkupuje FOX!

Možno sme si všimli a vybavíme si predstavu, ako väčšina skvelých a svetovo najznámejších filmov začína otváracou scénkou 21st Century FOX /U starších filmov 20th Century FOX/. Veľké pozlatené logo pripomínajúce budovu, v pozadí žiariace reflektory. Ak ste videli aspoň jeden známy film, určite viete, aké logo mám na mysli. Ide o veľmi vplyvnú a známu spoločnosť týkajúcu sa televíznej zábavy. Konkrétne o FOX a za svoju dlhú existenciu nám prieniesla veľmi veľa najznámejších filmov, ale rovnako tak i množstvo skvelých a takisto svetovo populárnych seriálov či reportáží.  Čo sa týka filmov, začiatočná otváracia scénka so spomenutým logom je ich značkou.

myš

Tak si predstavte, že generácie nás sprevádzala a zabávala mnohými legendárnymi, no i novšími filmami práve táto spoločnosť, v novšej podobe však poznáme aj vtipné a svetovo obľúbené seriály ako napríklad Family Guy /Griffinovci/, ktoré sme mohli stále sledovať aj na ich súkromnej televíznej stanici. Takže najznámejšie filmy, seriály, no ale rovnako tak aj spravodajstvo z rôznych oblastí, ktoré mali takisto globálny záujem a poskytovalo nám najčerstvejšie a najzaúmavejšie udalosti z viacerých oblastí. Naríklad so stanicou Fox News konkurovali aj CNN.

donald

•         A až teraz prichádzam k téme biznis, pretože som musel ujasniť, aká spoločnosť sa po dlhých rokoch predala do rúk novému majiteľovi a to Disneymu.
Disney tak bude disponovať takouto generácie svetovo známou spoločnosťou. Spoločnosť Disney tak bude opäť na vrchole ešte niekoľko ďalších dlhých rokov. Tomu sa vraví biznis! Od Foxu okrem iného Disney odkúpil aj reportážne stanice, ktoré však na trhu predá konkurencii. Takže okrem novo získaných práv na túto spoločnosť si tak ešte podstatnou čiastkou privyrobí predajom na trhu. Toto je už biznis na vysokej úrovni. Bežnému divákovi a človeku tak ostáva iba čakať, ako sa to vyvinie s kvalitou vysielania.