Rubriky
Peniaze

Disney odkupuje FOX!

Možno sme si všimli a vybavíme si predstavu, ako väčšina skvelých a svetovo najznámejších filmov začína otváracou scénkou 21st Century FOX /U starších filmov 20th Century FOX/. Veľké pozlatené logo pripomínajúce budovu, v pozadí žiariace reflektory. Ak ste videli aspoň jeden známy film, určite viete, aké logo mám na mysli. Ide o veľmi vplyvnú a známu spoločnosť týkajúcu sa televíznej zábavy. Konkrétne o FOX a za svoju dlhú existenciu nám prieniesla veľmi veľa najznámejších filmov, ale rovnako tak i množstvo skvelých a takisto svetovo populárnych seriálov či reportáží.  Čo sa týka filmov, začiatočná otváracia scénka so spomenutým logom je ich značkou.

myš

Tak si predstavte, že generácie nás sprevádzala a zabávala mnohými legendárnymi, no i novšími filmami práve táto spoločnosť, v novšej podobe však poznáme aj vtipné a svetovo obľúbené seriály ako napríklad Family Guy /Griffinovci/, ktoré sme mohli stále sledovať aj na ich súkromnej televíznej stanici. Takže najznámejšie filmy, seriály, no ale rovnako tak aj spravodajstvo z rôznych oblastí, ktoré mali takisto globálny záujem a poskytovalo nám najčerstvejšie a najzaúmavejšie udalosti z viacerých oblastí. Naríklad so stanicou Fox News konkurovali aj CNN.

donald

•         A až teraz prichádzam k téme biznis, pretože som musel ujasniť, aká spoločnosť sa po dlhých rokoch predala do rúk novému majiteľovi a to Disneymu.
Disney tak bude disponovať takouto generácie svetovo známou spoločnosťou. Spoločnosť Disney tak bude opäť na vrchole ešte niekoľko ďalších dlhých rokov. Tomu sa vraví biznis! Od Foxu okrem iného Disney odkúpil aj reportážne stanice, ktoré však na trhu predá konkurencii. Takže okrem novo získaných práv na túto spoločnosť si tak ešte podstatnou čiastkou privyrobí predajom na trhu. Toto je už biznis na vysokej úrovni. Bežnému divákovi a človeku tak ostáva iba čakať, ako sa to vyvinie s kvalitou vysielania.