Rubriky
Online

Instagram uľahčuje verifikáciu populárnych hviezd

Austrálsky používatelia Instagramu sa stali prvými na svete, aby mohli dnes požiadať o oficiálne uznanie na platforme zdieľania fotiek. Čoraz populárnejšia sociálna sieť, ktorá nedávno prešla značkou miliárd užívateľov, priniesla používateľom možnosť požiadať o overenie účtov a označenie modrým kliešťom, ako sú verejné Instagrammers vrátane Chris Hemsworth, Kim Kardashian a Justin Bieber.

instragram

Verifikácia nástroja Instagram bola predtým tajným procesom, ktorý niektoré tieňové spoločnosti sociálnych médií využívali tým, že účtovali užívateľom až 20 000 dolárov za službu. Manažér strategického partnerstva Instagram Asia Pacific, Nicci Meek, povedal, že sociálna sieť sa rozhodla uľahčiť proces na žiadosť používateľov a odstrániť podvodníkov.

"Naša komunita nás požiadala o väčšiu transparentnosť v súvislosti s touto otázkou a dnešným oznámením zdieľame jasné podrobnosti o požiadavkách na overenie a kritériách oprávnenosti," povedala pani Meeková.

smartphone

"Táto nová funkcia umožní našej spoločnosti príležitosť požiadať o overenie sami a porozumieť procesu, ktorý sa zaoberá overovaním sa v Instagram."
Ale nová možnosť Instagram nebude k dispozícii každému austrálskymu používateľovi a používatelia Instagram by nemali získať ten malý modrý odznak.
Len v Austrálii používatelia Apple iPhone a iPad môžu v aplikácii Instagram v súčasnosti pristupovať k menu "Žiadosť o overenie" s verziou Google Android naplánovanou na príchod "v najbližších týždňoch".

A napriek prísľubom transparentnosti, Instagram stále ešte neupresňuje presné kritériá na overenie situácie na stránkach.
Modré kliešte by boli udelené iba používateľom, ak by boli "pozoruhodnou verejnosťou, celebritou, globálnou značkou alebo subjektom", uviedla spoločnosť a účty by sa posudzovali podľa toho, či sú autentické, jedinečné, úplné a pozoruhodné.

sociální média

Používatelia tiež museli poskytnúť kópiu svojej identifikačnej fotografie.
Nie je známe, kedy bude možnosť verifikácie spustená používateľom v iných krajinách.