ZSSK prichádza s mobilnou aplikáciou. Konečne!

ZSSK nám v novembri 2018 prinesie novú, modernernejšiu a z technologického hľadiska aktuálnejšiu a zrejme už i očakávanú službu, ktorá bude oficiálne dostupná všetkým jej zákazníkom, respektíve cestujúcim využívajúcim štátnu železničnú dopravu Slovenskej republiky. Konkrétnejšie vravíme o novej mobilnej aplikácii, pomocou ktorej si budete môcť kúpiť cestovný lístok bez toho, aby ste sa museli na poslednú chvíľu tlačiť v nekončiacej rade v špinavej a studenej čakárni. Táto aplikácia je údajne dostupná od 6. novembra 2018.

železnice

  • ZSSK sa tak snaží technologicky nasledovať svoju konkurenciu v podobe súkromných železničných spoločností.

Technologický posun vpred v podobe mobilnej aplikácie a možnosti vybaviť potrebné záležitosti cez náš smartfón je tak skvelou správou pre všetkých, ktorí pravidelne využívajú služby štátnej železničnej dopravy. Konečne sme sa pokroku dočkali i my a kupovanie lístkov môže byť oveľa praktickejšie, respektíve také, ako sa na rok 2018 patrí. Aj v tomto úkone nám tak konečne pomôže aplikácia a mobil.
Aplikáciu údajne nájdete pod názvom Ideme vlakom.

Aplikácia na praktickejší predaj lístkov má však byť len začiatkom pokroku, respektíve technologickou cestou, ktorou sa ZSSK rozhodla ísť. Podľa všetkého môžeme v nasledujúcom období očakávať aj iné vychytávky kompatibilné s dnešnou elektronickou dobou, kedy už takmer všetko vybavíte cez mobilné zariadenie, aplikácie a internet. Vráťme sa ale k tomu, čo je momentálne aktuálne a teda k podnetu, prečo vlastne aplikácia Ideme vlakom vznikla.

smarthphone

K jej vzniku dopomohli štatistiky ukazujúce na vysoké percento zákazníkov železničnej dopravy, ktorí uprednostňujú nákup cestovného lístka, respektíve cestovného dokladu online. Odteraz už ale nemusíte navštevovať weby, bude vám stačiť táto šikovná aplikácia. Jednoducho len otvoríte ikonku na svojom mobile a všetky potrebné nástroje máte ihneď po ruke.