Rubriky
Dom a záhrada

Životný štýl a jeho nekončiace možnosti. Už ste si vybrali?

Ako vyzerá náš životný štýl? Máme vôbec nejaký? Každopádne máme pred sebou širokú ponuku, z ktorej si môžeme slobodne vybrať. Túto ponuku nám poskytuje sám život. Akým smerom sa tak vyberieme?
Začneme žiť zdravším, sčítanejším, produktívnejším či zmysluplnejším štýlom? Nehľadiac na finančnú otázku, súčasné vzdelanie, povolanie, postavenie, vek, pohlavie, pôvod,… životný štýl môžeme zmeniť zo dňa na deň a nakopnúť ho smerom, ktorý by utužil naše telesné i duševné zdravie či posilnil náš rozum. Máme to v rukách len my.

fotka

Voľný čas sa predsa musí nájsť a ten si dokážeme zorganizovať smerom, aký by nás bavil a na opláku nám priniesol lepšiu kondíciu či viac znalostí.
Ja viem, nakopnúť život smerom k povýšeniu či inej pracovnej pozícii, ku kúpe nového auta, väčšieho domu,… to predsa nie je vôbec jednoduché, ale pod pojmom životný štýl môžeme chápať i tie každodenné drobnosti a vážiť si každej voľnej hodiny k dobru, ktorú máme šancu naplniť novým hobby, hľadaním našich záujmov,  kreativitou, športovou aktivitou, prechádzkou, objavovaním prírody, čítaním, samovzdelávaním, poprípade nejakým krúžkom,… najdôležitejšie zo všetkého je, aby ste sa nebáli začať s tým, čo by vás skutočne bavilo a následne naplňovalo, v neposlednom rade prinieslo pozitívne výsledky pre váš telesný i duševný stav.

kniha

Vybraný životný štýl vás predovšetkým musí baviť a vy sami od seba musíte cítiť, že si na neho chcete spraviť čas. Preto je výber v podstate široký a netrúfnem si, či skôr nedovolím si dávať vám konkrétne rady, ten správny životný štýl by ste si mali zvoliť v prvom rade vy.
Životný štýl sa však môže týkať aj zdravšieho stravovania, obmedzenia cigariet, kávy, alkoholu, v niektorých prípadoch skončiť s drogami či inou nezdravou závislosťou.  Takisto pod týmto pojmom môžeme chápať nastavenie si určitých morálnych hodnôt a nasledovať ich.