Rubriky
Výrobky

Vyšla nová kniha o legendárnom a najslávnejšom festivale- Woodstock 69

Je to už takmer rovných 50 rokov, čo ešte stále počujeme o legendárnom hudobnom festivale Woodstock. Aj po takmer 50-tich rokov v mladých tento pojem vyvolá dojem, že muselo ísť o skutočne "cool" podujatie, stredná generácia o tejto slávnej udalosti zbiera informácie, no a staršia generácia je asi tá jediná, ktorá tento legendárny zážitok mohla prežiť na vlastnej koži a o túto prežitú atmosféru sa dnes deliť s ostatnými, respektíve so širokou verejnosťou.

woodstock

Ak aj vás zaujíma tento nestarnúci fenomén a chceli by ste sa aspoň trochu vcítiť do atmosféry rebelantských 60-tych rokov minulého storočia, potom máte šancu. Nedávno totiž vyšla čerstvá novinka, kniha s titulom Woodstock 69: Rocková evolúcia. Jej autorom je Ernesto Assante.

Nejde však len o akúsi rebéliu, ale aj o pamätný kultúrny okamih a vlastne éru tých najlepších rockových klasík, ktoré sa stretli na jednom pódiu pred obrovským davom. Práve tieto kapely priniesli význam hudbe, zábave, životnému štýlu a festivalom v podobe, v akej toto všetko poznáme dnes. Samozrejme hudobné štýly, imidž,… sa už stokrát vymenili, ale tá podstata Woodstocku tu pretrváva dodnes a zrejme bude pretrvávať i ďalšie desaťročia.

Autentické fotky, citáty, komentáre, samozrejme aj podrobný opis celej udalosti, všetko nájdete v jednej knižke. Daný festival už síce nemáme šancu prežiť na vlastnej koži, ale táto kniha nám pomôže v rámci možností prežiť totožnú atmosféru s tými, ktorí sa ho zúčastnili.

symbo

Okrem kultúrneho zážitku sa však zúčastnení stali i svedkami určitej spoločenskej revolúcie a dôkazom, že hudba dokáže ľudí spojiť a nenásilným spôsobom prinútiť k zmenám, minimálne k zmene ich doterajšieho chápania. Predsa vieme, že práve začiatkom 70-tych rokov povstalo viacero mladých ľudí voči konzumu, kapitalizmu a vojne. Niektorí síce iba formou LSD, ale niektorí v tomto hnutí videli aj vyšší význam a prakticky sa aj reálne pokúsili o zmenu priorít vtedajšej spoločnosti. Prakticky môžeme povedať, že práve Woodstock stmelil tieto idey a ľudí pod jednou strechou, respektíve pod jedným nebom.