Rubriky
Business

Tantra masáž a jej výhody pre zdravie

Tantra masáž Tantradiamond je uznávaná tantrická terapia, ktorá si v poslednej dobe získala značnú pozornosť a uznanie ako pozoruhodná, hodnotná a účinná alternatívna liečebná metóda. Je to štýl masáže alebo práce s telom, ktorý čerpá z princípov tantry – starodávnej duchovnej praxe pochádzajúcej zo strednej a juhovýchodnej Ázie. Táto masážna prax má schopnosť poskytnúť dlhotrvajúce a pozitívne zmeny na všetkých úrovniach vašej bytosti. Vo väčšine modernej praxe na Západe tantrická masáž zahŕňa masáž a stimuláciu celého tela s osobitným zameraním na citlivé oblasti, ako je penis a vulva. Niekedy sa označuje ako erotická masáž, hoci je to mylný termín. Tantra masáž totižto zahŕňa aj prvky dýchania, meditácie a vnímania prítomného momentu, čiže nie je nevyhnutne sexuálna.

Tantra masáž

Tantra masáž je však druh masáže, ktorý využíva sexuálnu energiu na dosiahnutie vyššieho stavu vedomia. Skúsení tantra masážni terapeuti alebo milovníci, ktorí študujú toto umenie, využívajú špecifické zmyselné dotyky, ako napríklad ľahké prechádzanie končekmi prstov po celom tele, aby sa prebudilo spiace energetické pole v organizme klienta. V tantrickej praxi sa verí, že aktivovanie tohto energetického poľa spája milencov v extatickom zážitku a umožňuje uväznenej fyzickej a duševnej traumy a úzkosti uniknúť z tela. Tantrická masáž má tiež duchovnú a energetickú zložku, kde praktizujúci alebo takzvaný „darca“ pomáha presúvať energiu príjemcu (či klienta) po celom tele, aby sa podporilo celkové vnútorné uzdravenie.

Tantra masáž a oleje

Tantra masáž zvyčajne začína ako praktická prax, pri ktorej sa aplikuje masážny olej, ktorým sa masírujú svaly za účelom relaxácie. Kľúčové spúšťacie body sú stlačené a stimulované tak, aby sa uvoľnila energia, ktorá je následne nasmerovaná konkrétnym naplánovaným spôsobom. Podľa hinduistickej tradície, všetkých sedem čakier sa v tej chvíli nabíja energiou a vzrušením.