Ste unavení, nič nestíhate a ani váš spánok nie je najlepší? Možno vám chýba svetlo

Aj keď to mnohí z nás veľmi radi popierajú, sme živočíchy, na ktoré majú okolité vplyvy výrazný dopad. Naše telo sa riadi akýmisi hodinami, ktoré vedia kedy je noc a kedy naopak deň, kedy by sme mali spať a kedy zas poletovať hore – dole. Aby však mohli tieto naše vnútorné hodiny fungovať správne, potrebujú malú pomoc. Jedným veľmi dôležitým faktorom je aj denné, teda prirodzené svetlo. Ak ho nemáte vo svojom byte dostatok, môže sa to odraziť aj na vašom zdravý, no taktiež na nedostatku energie.

Kúpeľňa s dreveným interiérom a veľkými sklenenými dverami

Zásadná otázka: Ako presvetliť svoj byt

Pokiaľ vo vašom príbytku naozaj chýba dostatok denného – prirodzeného svetla, mali by ste s tým čo najskôr niečo urobiť. Rekonštrukcia nie je lacnou záležitosťou, a preto treba hľadať riešenia, ktoré budú finančne prístupnejšie a taktiež zaberú menej času. Napríklad sklenené dvere dokážu vpustiť svetlo aj do tých najtmavším miestností. Veď sa zamyslite. Určite nemáte v každej izbe dve veľké okná. Niektoré časti bytu, sa navyše, nachádzajú na severne orientovanej strane, kde slnečné lúče nedopadajú takmer vôbec. Ak však jednotlivé miestnosti vo vašom byte prepojíte sklenenými dverami, svetlo zo svetlejších miestností, prenikne aj do tých tmavších.

Sklenené dvere môžete mať aj vo väčších rozmeroch. Ak by ste teda chceli naozaj veľa svetla, môžete ich použiť ako výplň podstatnej časti priečky alebo priečok vo vašej domácnosti. Montáž môžete nechať na formu, od ktorej dvere i kúpite, no ak ste čo i len trošku zruční, túto úlohu pokojne zvládnete i sami.

Obývacia izba s veľkými oknami a množstvom svetla

Pozor na svetlo v noci

Prirodzené denné svetlo dokáže človeku dodať množstvo energie, avšak iba vtedy, ak na nás pôsobí v ten správny čas. V noci by sme mali mať v byte absolútnu tmu. Ak by ste sa teda rozhodli pre spomínané sklenené dvere, nezaškodí, ak ich budete vedieť počas noci zacloniť. Na tento účel vám najlepšie poslúžia klasické žalúzie.