Rubriky
Výrobky

Potrebuje vaše dieťa mobil?

Mnohí rodičia stoja pred dilemou. Kúpiť svojmu dieťaťu mobil alebo nie? Dieťa, ktoré v školskom veku nemá mobil sa dostáva do sociálnej izolácie. V podstate sa nemá o čom so svojimi kamarátmi porozprávať. Nepozná aplikácie, ktoré používajú spolužiaci, ani všetky tie zaujímavé hry, o ktorých sa bavia cez prestávky. Je jasné, že mobil nemožno dnešným deťom zakázať.

mobil

Vynoruje sa však otázka, kedy majú rodičia dieťaťu kúpiť mobil. Hodí sa už pre prváka alebo počkať a kúpiť ho neskoršie? Učitelia sú presvedčení, že na prvom stupni  nie je mobil v škole potrebný vôbec. Zbytočne deti rozptyľuje. Okrem toho sa dá využiť na podvádzanie pri písomných prácach a testoch.
Podľa posledných výskumov v prvej triede má mobil asi tretina detí, v siedmej triede ho majú takmer všetci školáci. Niektoré školy však úplne zakázali používanie mobilov na vyučovaní alebo sa mobil môže používať iba cez prestávku a po vyučovaní.

Aksa rozhodnete kúpiť svojmu dieťaťu mobil, určite budete zvažovať jeho cenu. Mladšie deti nemajú predstavu o hodnote mobilu, často ho strácajú, rozbijú alebo zabudnú, a preto sa pre túto vekovú kategóriu hodia najmä lacnejšie mobily. Veď dieťa ešte nevyužije celý jeho potenciál, zaujímajú ho najmä hry. Najlepšie je najskôr dať menšiemu dieťaťu starší prístroj po rodičoch alebo súrodencovi.
Na druhom stupni už žiaci skúšajú rôzne aplikácie, počúvajú hudbu, sledujú videá a samozrejme chcú kvalitný dotykový telefón. Niektorí rodičia zapoja do investície aj deti, ktoré si zvyčajne našetria aspoň symbolickú sumu na drahší model. Staršie deti chcú mať i prístup na internet. Kvôli pripojeniu na internet sa však mobil dá ľahko zneužiť pri písomkách.

sms

Operátori ponúkajú i špeciálne tarify pre deti a mládež. Každá ponuka operátorov má svoje klady i zápory a rodičia neraz dlho študujú propagačné brožúrky, kým sa definitívne rozhodnú.