Pes do domu? Alebo do bytu?

Skoro každý z nás mal v detstve sen, že bude mať raz psíka. Je to asi jeden z najčastejších snov, ktorý sme kedy mali. Každý z nás čítal veľa kníh a videl veľmi veľa filmov o tom, aké je to super mať najlepšieho kamaráta a chlpáča, ktorý tu bude vždy pre vás a ktorý vám bude dokonale rozumieť. Niekomu sa ten sen s odchodom detstva celkom stratí a niekomu naopak zostane na celý život. Keď ste už konečne samostatný, začnete opäť rozmýšľať nad tým, že by ste si nejakého psíka zaobstarali. Ako sa však bude váš psík správať vo vašej domácnosti? Je dôležité, aby ste to dôkladne zvážili.

pes

Keď máte dom…

Keď bývate v dome, máte väčšinou o všetko postarané. Práve v dome sa cíti psík asi najlepšie, hlavne vtedy, keď máte perfektný dvor, na ktorom sa môže vyblázniť. Keď ste chorí alebo sa vám proste nechce, jednoducho ho pustíte na dvor a nemusíte sa stresovať, že sa doma trápi a že sa potrebuje ísť vybehať, keď vy akurát nemôžete. Mali by ste však pamätať aj na to, že ak chcete mať psíka vonku, nemôže to byť žiadny malého a ani stredného vzrastu. Musí to byť veľký psík, ktorý sa nebude trápiť, keď bude zimu a aj leto tráviť vonku. Je jasné, že mu musíte zaobstarať poriadnu búdu. To, že máte psíka na dvore však neznamená, že nepotrebuje poriadnu prechádzku.

pejsek

Keď máte byt…

Môžete zabudnúť na to, že by ste si do bytu zaobstarali nejakého veľkého psíka. Je to nepraktické, nielen pre vašu domácnosť, ale hlavne pre neho. V byte by ste trápili jeho, ale aj samého seba. Skvelou voľbou pre vás a aj pre vaše bývanie je malý a až stredne veľký psík. Musíte myslieť na to, že s ním budete musieť chodiť von skutočne často a že mu musíte venovať oveľa viac času, ako keby ste mali dom. Váš byt musí byť prispôsobený tomu, že v ňom bude bývať zvieratko a to je niečo, na čo musíte byť pripravený. Keď si to ujasníte, vyberte si, ktorého chcete.