Rubriky
Dom a záhrada

Nová podlaha v kuchyni

Veľmi veľa ľudí používa vo svojej kuchyni ešte zastaralý gumolín. Bolo to prvé riešenie ktoré sa používalo v minulosti najčastejšie. Ale je na čase vymeniť staré koberce , gumolín a iný druh podlahy zo nový a krajší.

tapeta
 
·         Keramická podlaha
 
Táto podlaha je vhodná do kuchyne ale má aj nevýhody . Napríklad za päť rokov môžu vzniknúť škrabance , môžu sa oklamať alebo poškodiť. Okrem toho nie sú vhodné ani na zdravie človeka. Sú studené , a môžete rýchlo ochorieť. Ďalšou nepríjemnou nevýhodou môže byť aj to že ak vám padne nejaký sklený materiál môže sa pri keramickej podlahe rozbiť.

dlažba
 
Drevené podľa môže byť jasnou voľbou ? Prečo nie , zoberte si že ak skombinujete drevenú podlahu z keramickým obkladom môže s toho vzniknúť niečo čo Vám pekne skrášlia podlahu v kuchyni. V okolí kuchynskej linky môžete dať keramickú podlahu . Je to s toho dôvodu aby keď budete umývať riady , pripadne budete robiť niečo s vodou aby ste si drevenú podlahu nezamočili. Potom môže podlaha zo spodnej strany hniť a chytať pieseň a následne sa môže poškodiť alebo vyduť. Avšak sa odporúča aby ste použili drevenú podlahu z tvrdého dreva.  Ma výhodu v tom že má niekoľko  ročnú životnosť .  Hovorí sa že čím tvrdšie tým lepšie. Sú odolné voči poškriabaniu a odreniu. Prípadne môžete použiť lak na drevo aby ste mali 100 percentnú ochranu voči poškriabaniu alebo odretiu. Medzi tvrdé dreva môžeme zaradiť napríklad orechové či javorové drevo.

koberec
 
·         A čo koberec ?
 
Koberec do kuchyne nepatrí. Môže sa rýchlo poškodiť a to asi nechcete. Zoberte si že pri umývaní sa Vám stene že voda pôjde na koberec. Dobré tento problém sa vyriešiť tak že ho dáte vysušiť , ale budete to robiť stále po každom premočení ? Koberce v kuchyni používajú ľudia ktorý používajú umývačku riadu a v kuchyni je veľmi malý styk z vodou. Samozrejme že koberec môžu zašpiniť aj deti alebo aj domáce zvieratá a čistiť koberec sa v tomto prípade ani moc neoplatí. Preto je jasnou voľbou drevená podlaha.