Nehľadajte vinu len v politikoch

Vraví sa, že koľko ľudí, toľko názorov. Naša ekonomika je však súčasťou nás všetkých a takisto sa všetkých aj dotýka. Preto je na mieste, ak má človek určitý názor vytvorený. sebe Preto sa aj v tomto článku budem venovať jednej, možno zaujímavej aktualite. Konkrétne chcem len poukázať na aktualitu, ktorá sa týka predsedu vlády Róberta Fica. Negatívnu kritiku na jeho osobu však nečakajte. Jeho nedávna aktivita sa mi páčila, no je otázne, aký a či vôbec, táto aktivita bude mať efekt. Verme však, takisto ako verí aj predseda, že prejde určitý návrh. Najskôr však k tej jeho aktivite, ktorú považujem z môjho pohľadu za sympatické gesto.

noviny

Róbert Fico, pracovník nočnej smeny
Predseda vlády a hlavná postava strany SMER totiž uvažoval nad vážnym problémom. Má zlé tušenie, že návrh o príplatkoch za nočné smeny sa mnohým podnikateľom nezapáči, čo viac, budú zásadne proti. Tak to vidíme, že vinu nenesú len strany, politici, ale aj určití podnikatelia a tí tej viny nesú z tohto pohľadu viacej. Komu má potom politik vyhovieť? Podľa môjho názoru je logické, že pracovník chce za nočné smeny príplatky a mal by mať na to právo. No na druhej strane je určitý podnikateľ /nevravím že všetci/, ktorý vidí len svoj finančný výnos a ľudia sú pre neho len tupé a bezvýznamné stroje a čo ho po tom, že tie „stroje“ majú určité zdravie, city a rodinu. Na to sa žiaľ v mnohých prípadoch nemyslí. Takže v jednom prípade politik stratí dôveru zo strany pracujúcich, v opačnom prípade ho budú mať v zuboch podnikatelia, ktorí však tiež významnou úlohou tvoria našu ekonomiku. Ako z toho teda von? Fica to teda doviedlo k nápadu, aby sám odpracoval nočnú smenu a mohol tak presnejšie, reálnejšie a bez papierov a slepých predpisov posúdiť, čo nočná smena pre pracujúcich obnáša.

pracovník

Jeho vyjadrenie: “ Držím všetkým ľuďom palce, pretože viem, že odpor niektorých podnikateľov na Slovensku voči nočným príplatkom bude obrovský. Držím však palce a verím, že návrh v parlamente nakoniec prejde.“