Nebojte sa second hand – ov

V dnešnej dobe sa stávajú second hand-y čoraz populárnejšie aj u nás. Voláme ich sekáče a práve ony rozdeľujú ľudí na dva tábory. Tí, ktorí ich milujú a tí, ktorí ich neznášajú. Do ktorého tábora patríte vy? Ak do toho druhého, nevadí. Myslíme si, že si nakoniec aj tak second hand-y obľúbite.

Vznikli v Anglicku
Second hand, teda v preklade z druhej ruky, vznikol v Anglicku na Broad Street v Oxforde v roku 1947. Založila ho charitatívna organizácia Oxfam. No niektorí ľudia považujú za vznik secon hand-ov rok 1941, kedy na Old Bond Street v Londýne vzniklo sedemnásť obchodov, kde sa začal charitatívny predaj, ktorý zorganizoval počas a aj po druhej svetovej vojne Červený kríž. Založili to preto, lebo práve po vojne bolo veľké množstvo obyvateľov v hmotnej núdzi. Zaručovali sa, že všetko oblečenie bolo darované a nikto z neho nemal žiadny zisk, samozrejme, okrem dobrého pocitu, že ste niekomu pomohli.
obchod s věcmi z druhé ruky
Prečo nakupovať práve v sekáči?
Protiví sa vám nakupovať veci, ktoré už niekto nosil? Takéto nakupovanie má ale neskutočné množstvo výhod. Možno vás niektorá z nich presvedčí.

Cena
Naozaj nie je nič lepšie, ako prísť do obchodu, vidieť zachovanú vec, ktorá vyzerá neskutočne božsky a zistiť, že stojí tak málo, až sa vám to zdá neuveriteľné. V tej chvíli máte chuť spýtať sa predavačky či sa náhodou nepomýlila. A počuli ste už o šťastných hodinách? Niektoré secon hand-y majú dve hodiny jednotnú cenu na celý tovar. Vtedy sa vám môže pokojne stať, že kúpite bundu za pár centov.
nákupní vozík a pruhované pozadí
Pomoc planéte
Tým, že sa takýmto spôsobom oblečenie recykluje pomáhate nielen svojej peňaženke, ale v prvom rade našej Zemi. Ekológia je takýmto spôsobom naozaj zaručená. Okrem toho máte dôkaz o kvalite oblečenia.
kožená bota
Originalita
Azda nikde nenájdete nevšednejšie a neobyčajnejšie kúsky ako práve v second hand-e. Každý jeden kúsok je neopakovateľný a je veľmi malá pravdepodobnosť, že uvidíte na ulici niekoho s takým kusom oblečenia, ako máte práve vy.