Klady a zápory života na vidieku

Život na dedine je určite pokojnejší. Ste v bližšom kontakte s prírodou, dýchate čistý vzduch a na svojom pozemku, si môžete vytvoriť súkromný raj s vlastnými pravidlami. Ide o ideálnu voľbu najme v prípade, že máte deti. Na záhrade sa vyšantia, môžete im tam postaviť bazén, trampolínu, alebo domček na strome. Ak však premýšľate nad kúpou nehnuteľnosti na vidieku, musíte si priznať aj niekoľko menej príjemných faktov.

obec

Susedia
V prvom rade budete mať omnoho bližší kontakt so susedmi. Pokiaľ narazíte na bezproblémových ľudí, nie je čo riešiť. Horšie je to vtedy, keď vaši susedia, nebudú až takí príjemní. Zo zlých susedských vzťahov sa môže časom vykľuť záležitosť, kvôli ktorej nebudete môcť pokojne spávať.

Nákupy
Na vidieku je to o čosi komplikovanejšie aj s nákupmi. Obchody sú väčšinou otvorené do piatej, či šiestej poobede, takže ak o desiatej večer zistíte, že vám chýba múka na koláč, máte smolu. Počas víkendov sú zatvorené úplne. Iba vo väčších dedinách si môžete do obchodu odskočiť maximálne do dvanástej na obed, a to len v sobotu.

Cestovanie
Ak pracujete v meste, alebo tam navštevujú školu aj vaše deti, pripravte sa na skoršie ranné vstávanie. Dochádzanie sa odzrkadlí samozrejme aj na vašich financiách. Príchody z práce sa taktiež trošku oneskoria. Musíte sa preto zmieriť s tým, že počas dňa toho stihnete o čosi menej, pretože jeho podstatnú časť strávite cestovaním.

Údržba
Na rozdiel od bývania v paneláku, si v dome budete musieť sami zabezpečiť kúrenie, teplú vodu, odpratávanie lístia, snehu, všetky drobné opravy a ďalšie mnohé veci, ktoré v meste nemusíte riešiť, pretože sa o to postará samospráva, alebo poverená osoba v paneláku.

dům

Predchádzajúce riadky, nemali určite slúžiť na odradenie od kúpy domu na dedine. Tento spôsob života patrí k tým veľmi príjemným. Máte svoje súkromie a súkromnú oázu pokoja. Vždy je však potrebné dopredu zvážiť všetky negatíva a pozitíva. Vyhnete sa tak zbytočným problémom.