Rubriky
Výrobky

Druhy podstielky do mačacej toalety

Ak vaša mačka nechce používať toaletu, ide o veľký problém. Zvieratá chované výlučne v interiéri totiž dokážu touto „drobnosťou“ svojim majiteľom narobiť poriadne škody. Mačací moč je extrémne agresívny, najmä čo sa zápachu týka. Ak sa vášmu miláčikovi podarí omočiť čokoľvek z textílie, pachu sa zbavíte len ťažko. Jedným z problémov, prečo nechce mačka používať záchod, je nevhodná podstielka. Preto je potrebné vyskúšať všetky druhy, až kým nenarazíte na tú správnu.
 
vysoušedlo

  1. HRUDKUJÚCA PODSTIELKA

Tento typ podstielky vyhľadávajú majitelia mačiek asi najčastejšie. Vyznačuje sa tým, že pri kontakte s tekutinou tvorí hrudky. Jej praktickosť spočíva hlavne v tom, že sa dá záchod ľahko udržiavať. Keď sa mačka vymočí, lopatkou jednoducho vyberiete celú hrudku zlepenej podstielky spolu s močom. Problémom však je, že zvieratám až tak nevyhovuje. Ak totiž zabudnete toaletu čistiť pravidelne, po veľmi krátkej chvíli zvlhne jej väčšia časť a mačka nemôže hrabať. Bez hrabania sa nekoná malá ani veľká potreba.
 

  1. NEHRUDKUJÚCA PODSTIELKA

Tento druh podstielky je väčšinou vyrábaný z jemného piesku. Na rozdiel od prvej spomínanej, z nej môžeme priebežne vyberať iba tuhé časti výkalov. Moč nám totiž žiadne hrudky nevytvorí. Spomínané hrabanie je však v tomto prípade jednoduchšie, takže mačky určite pieskovú podstielku ocenia viac. Samozrejme záleží to od konkrétneho jedinca. Takýto záchod je najlepšie čistiť naraz a celý, ale o to častejšie. Teda priebežne vyberať iba hovienka a zvyšok neriešiť. Ak nechcete na kupovaní podstielky skrachovať, nasypte jej vždy len trošku a vymieňajte ju napríklad každý druhý deň.

kkočka
 

  1. SILIKAGÉL

Tretia možnosť je síce najdrahšia, avšak asi jedna z najlepších. So silikagélom sa môžete stretnúť pri oblečení, alebo potravinách, ide o maličké vrecúška, ktoré slúžia na zadržiavanie , respektíve pohlcovanie vlhkosti. Tieto malé kryštáliky výborne absorbujú moč, výkaly sa z nich odstraňujú veľmi jednoducho a čo je najpodstatnejšie, zadržiavajú aj pach. To je výhodou pre vás, ale taktiež pre mačky. Ak totiž záchod príliš zapácha, prestanú ho používať. Kryštáliky sú vhodné na hrabanie, takže s nimi väčšina zvierat nemá žiadny problém.