Rubriky
Výrobky

Dovolenka v stane? Ako počas nej zabezpečiť pripojenie k elektrine?

Chcete vaše deti prekvapiť netradičnými letnými zážitkami plnými dobrodružstva? Čo takto zobrať ich do prírody, stanovať do lesa či kempu pri jazere alebo si prenajať karavan a vyraziť na pár dní na cesty? Alebo hľadáte nápady na inšpiráciu, kam by ste mohli ísť s celou vašou partiou priateľov na dovolenku? Odľahlá chata v horách poskytne nezabudnuteľné zážitky plné nádhernej lesnej fauny, flóry, turistiky a čerstvého vzduchu. Všetky tieto dovolenkové nápady znejú fajn, avšak poriadne dobrodružstvo sa začína až vtedy, keď nemáte k dispozícií k elektrinu či nebodaj pitnú vodu.

stanovanie s priateľmi

Našťastie, ale existuje riešenie, ktoré vám umožní používať elektrické pripojenie i na odľahlých miestach, kde nie je v iných prípadoch bežne k dispozícií. Týmto riešením je menič napätia Menič napätia, ktorý si môžete so sebou zbaliť na každú takúto nezvyčajnú dovolenku. Vďaka tomu, že meniče majú zväčša kompaktnú veľkosť, nebudú v batožine zaberať príliš veľa priestoru.

stanovanie v lese

Meniče napätia fungujú na princípe premeny smeru prúdenie elektriny, čo následne umožní dostupnosť pripojenia rôznych elektrických zariadení a spotrebičov. Takýmto spôsobom je možné aj na dobrodružných dovolenkách získať možnosť pripojenia k elektrickej energií. Vďaka tomu viete dobiť mobilné telefóny, prenosný počítač, reproduktor, rádio, prenosnú chladničku, kanvicu, varič alebo rôzne iné potrebné spotrebiče či zariadenia. Predsa len nie vždy sa dá spoliehať pri príprave jedla čisto iba na oheň a rovnako dôležitá je i ochrana potravín pred vysokými teplotami, ktoré urýchľujú proces ich pokazenia. Okrem toho je dôležité taktiež aj nabitie telefónu, pretože nikdy neviete kedy sa môžete stratiť, alebo čo sa vám môže prihodiť. Mobilný telefón vám teda môže pomôcť zachrániť život, a preto by ste jeho nabitie nemali podceňovať. Ak vás teda čaká výlet alebo dovolenka na odľahlom mieste, prípadne plánujete dlhú cestu autom, menič napätia by určite nemal vo vašom vybavení chýbať.