Biznis sa dá robiť aj bez chodenia do kancelárie: vyskúšajte homeoffice .

V poslednom období narastá obľuba práce v takzvanom homeoffice, čo vlastne znamená práca z domu. Tento spôsob má určite svoje výhody, ale či už využívate kanceláriu alebo naopak už spomínaný biznis v teple domova, v každom z číhajú isté nástrahy, ktorých je lepšie vyvarovať sa, aby sa vám darilo a produktivita rástla.
 
Pre úspešnú kariéru, ktorú rozbiehate z domu, treba dodržiavať niektoré zásady, lebo iba disciplinovaným prístupom k povinnostiam bude váš biznis prekvitať.
 start up.jpg

  • Upratovanie počká

Uprataná domácnosť je istotne dôležitá pre spokojný život, ale ak máte pracovné povinnosti, tak domáce práce typu umývania podláh či prania musia počkať. Na tieto činnosti si vyhraďte  nejaký čas každý deň, trebárs 30 minút v rámci  prestávky, pričom limit striktne dodržte. Najideálnejšie je určiť si ako upratovací deň niektorý z víkendových.

  • Nenechajte sa vyrušovať

Pri práci doma je pre niektorých členov rodiny ťažké pochopiť, že vám vlastne beží riadny pracovný čas. Mali by však akceptovať, že sa potrebujete sústrediť, aby ste naplánované úlohy čo najskôr splnili a potom budete môcť tráviť spolu voľné chvíle.

  • Pracovný režim platí aj doma

Mnohých ľudí tento štýl práce láka k leňošeniu, sledovaniu televízie či sociálnych sietí a tým, samozrejme, pracovný režim ustupuje do úzadia. Dodržiavajte presne také pravidlá, ako keď ste denne dochádzali do kancelárie, vrátane prestávok, ale nezabudnite sa k povinnostiam aj vrátiť.spánek.jpg

  • Pomáhajte, ale až po práci

Mnohokrát sa stáva, že blízki začnú človeka, pracujúceho doma, zneužívať, nechajú vám postrážiť dieťa či psa. Pomoc blízkym je samozrejmá, ale nie na úkor vašej práce. Ak vás to zaťažuje, jednoducho odmietnite s odôvodnením, že im pomôžete, ak si splníte úlohy, ktoré ste mali naplánované.

  • Netrávte doma celé dni

Najhoršie, čo môžete urobiť je, zatvoriť sa doma a tráviť tam celé dni bez kontaktu s vonkajším svetom. Každodenná prechádzka na čerstvom vzduchu vám iba prospeje, pripadne si zašportujte alebo sa stretnite s priateľmi, no to všetko až vtedy, až bude váš denný rozvrh s povinnosťami splnený.