Rubriky
Výrobky

Ako správne používať balzam na vlasy

Najprv sa musíte rozhodnúť a pochopiť terminológiu. Balzám na vlasy je rozdelený do dvoch typov – kondicionér a  maska. Otázka ale znie, ako správne používať balzam na vlasy, pretože len jeho nákup  a jeho aplikácia na vlasy po každom umývaní nestačí.

vlasy

·         Po prvé, každý typ vlasov vyžaduje špeciálny typ balzamu.
·         Po druhé, aby ste správne používali balzam na vlasy, mali by ste si starostlivo prečítať pokyny a pravidlá používania. Väčšinou sa používa nasledovne: po umytí hlavy šampónom a úplnom umývaní sa balzam nanesie na vlhké vlasy masážnymi pohybmi. V žiadnom prípade nemôže použiť kondicionér alebo balzam na korene vlasov. Potom nechajte výrobok na vlasoch 3-4 minúty a  opláchnite ho studenou vodou, dôkladne umyte všetky pramene. Mnohí robia chybu, že nemajú dostatok času a slabo ho vypláchnu a s teplou vodou. Voda musí byť chladná, inak sa balzam nezmyje úplne a vlasy nedostanú správny objem.

·         Ako často používať balzam na vlasy je individuálne v závislosti od stavu vlasov. Spravidla sa odporúča nie viac ako dvakrát týždenne.
·         Čo treba použiť namiesto balzamu na vlasy majiteľom citlivých vlasov? Najbežnejšou alternatívou kondicionéra sú masky na vlasy zamerané na špecifické problémy. Masky obsahujú vysokú koncentráciu aktívnych zložiek a sú často efektívnejšie z krátkodobého hľadiska, napríklad v boji proti suchému skalpu, lupinám alebo proti krehkým vlasom a navyše posilňujú korienky. Masky na vlasy, na rozdiel od kondicionéra, by mali byť uchované na vlasoch po dobu najmenej 20 minút pre požadovaný výsledok.

vlásky

·         Suché vlasy si vyžadujú, výrobky na báze hydratačného jojobového oleja, avokádového, ylang-ylang .
·         Pri dermálnych chĺpkoch odporúčajú dermatológovia nanášanie nezmazateľných sprejov – pomáhajú získať dodatočný objem a zlepšiť ich štruktúru.
·         Vyberajte si len tie, ktoré sú určené pre Váš typ vlasov.