Ako si vybrať nový domov ?


           ·          Dnešnej dobe sa častejšie kupujú byty ako domy. Do bytu nemusíte nič vrážať , nemusíte ho často prerábať a okolo neho pracovať. Ale niektorý ľudia majú radi taký ten vidiecky život , a ticho pred hlukom. Možno si poviete že byt je oveľa lepši ako dom ale len si predstavte , že máte pekne zariadený , útulný domček v ktorom budete bývať zo svojou rodinou a budete bývať vo svojom.
krásná chata


           ·          Každý si myslí že bývanie v dome je finančne náročne ale nie je. Pokiaľ kúrite tuhým palivom , ročne ušetrite až niekoľko stoviek eur. Za elektrinu a vodu si len zaplatíte len toľko , koľko naozaj miniete , a nič sa Vám pripočítavať už nebude. Na druhej strane bývanie v byte je náročný na spánok keďže musíte  počúvať ten mestsky hluk , a okolité auta , nemôžete mat ani otvorene okna a niekedy Vás terorizujú susedia za to čo ste ani neurobili. Nemám pravdu ?


           ·          Podľa môjho názoru sa oplatí bývať v domčeku ako v byte. Jednoducho mm rad tiché dedinke prostredie , a krásnu prírodu na okolo. Ale každý nemôže bývať na dedine , a keby aj v meste by nikto neostal. Takže ak sa rozhodnete či bývať v meste alebo na dedine je to len Vás.
moderní obývací pokoj


           ·          Čo sa týka potom samotnej kúpy každý dom či byt ma inú cenu. Záleží to od faktorov. Napríklad koľko izbový , koľko árov má , či je starý alebo prerobený , či novo postavený , tých faktorov je naozaj dosť. Ak teda rozmýšľate  nad kúpou , dobre si rozmyslite koľko chcete investovať. Či chcete investovať viac a prerobiť dom či byt kompletné alebo kúpiť už nový zariadený , a nemať žiadne starosti s prerábaním a zariaďovaním domu či bytu.


           ·          Otázka financií je veľmi vážna vec , preto bude veľmi dobre ak si ešte pred tým ako si budete brať hypotéku rozmyslite či chcete bývať v domčeku na dedine alebo v byte. Či je potrebne do toho vložiť nejaké peniaze alebo radšej si priplatíte viac a kúpite už zariadení dom či byt .