Rubriky
Business

Ako fungujú nástroje internetových vyhľadávačov

Optimalizácia pre vyhľadávače seo http://www.seolight.sk/ je dôležitá z dôvodu, aby ste sa v internetových vyhľadávačoch dostali na prvé miesta, respektíve, aby ste sa neocitli na tých posledných. práve tento fakt priamo ovplyvňuje návštevnosť vášho webu. Vyhľadávače používajú viacero nástrojov vyhľadávania. Pozrieme sa na najdôležitejšie z nich.
Žena, ktorá si na notebooku prezerá Facebook.jpg
Fulltextové vyhľadávanie

Pod týmto pojmom ( niekedy sa môžete stretnúť aj s názvami ako plnotextové, alebo celotextové vyhľadávanie) rozumieme internetové vyhľadávače, ktoré hľadajú vami požadované informácie, teda zadané slová, v celom obsahu webových stránok. Nezameriavajú sa iba na kľúčové slová, alebo krátkych výťahoch z dokumentu. Na tomto princípe funguje i najznámejší internetový vyhľadávač Google. Z tohto dôvodu, by mali byť všetky texty na stránkach zmysluplné. Nestačí iba písať slovíčka za seba a medzi nich vsúvať kľúčové slová.

Meta vyhľadávanie

V minulosti sa mnohé vyhľadávače zameriavali na takzvané meta dáta. Na prvé počutie sa môže zdať, že ide o komplikovanú vec, pri ktorej potrebujete ovládať základy programovania, alebo iné „nezrozumiteľné“ záležitosti. V skutočnosti, však ide o veľmi jednoduché veci, ako sú napríklad tagy, nadpisy, popis obsahu a taktiež spomínané kľúčové slová.optimalizace pro.png

Katalógové vyhľadávanie

Svoje stránky môžete zaregistrovať aj do niektorých internetových katalógov, avšak pozor. Vyberajte si iba tie, v ktorých to má zmysel (napríklad zoznam, Centrum, Atlas, Surf…). V minulosti ľudia investovali stovky eur za rôzne zápisy do katalógov. Nakoniec však zistili, že im to žiadnym spôsobom nepomohlo, navyše vyhľadávače ako Google, tieto výsledky ani neberú do úvahy. Dnes sa dokonca stretnete s tým, že niektoré takéto spoločnosti pýtajú peniaze za odstránenie z ich zoznamov.
V dnešnej dobe, väčšina vyhľadávačov využíva kombinované vyhľadávanie. Ak teda budete používať všetky zo spomínaných nástrojov, bude to pre vás len plusom.