Rubriky
Dom a záhrada

8 spôsobov, ako povedať

1. Porozprávajte sa so svojím psom
Štúdie používajúce technológiu MRI ukazujú, že psy chápu ľudský jazyk lepšie ako sa predtým myslelo. Takže nahlas hovoriť vášmu psovi nie je také šialenstvo, ako by ste si mohli myslieť a je to celkom zábavné.
Čítanie psom ukázalo, že značne upokojuje úzkostlivých a vysoko energických psov v útulkoch a plaché psíky sa značne dostávajú zo svojej ochrannej ulity.

děti se psem

2. Buďte dobrý poslucháč
Psy sa spoliehajú na výrazy tváre a reč tela na komunikáciu. Čím lepšie pochopíte, ako sa váš pes cíti, tým lepšie budete schopní s ním nadväzovať kontakt a vcítiť sa do jeho kože.

3. Zdieľajte jemný, silný očný kontakt
Zatiaľ čo silným pohľadom na psa vyvoláte agresiu, keď vám pes dáva dlhý, pretrvávajúci kontakt s očami, je to spôsob, ako povedať "Milujem ťa." Nedávna štúdia ukazuje, že oxytocín, "chemikália lásky", stúpa u oboch psoch a ľudí, keď sa na seba pozerajú rovnakým nežným pohľadom.

4. Je to v obočí
Vedecké štúdie dokazujú, že psi môžu čítať ľudské emócie prostredníctvom výrazov tváre. Keď psík miluje niekoho, často zdvihne obočie – ľavé viac ako pravé – tak ak pozdravíte vášho psíka so zdvihnutým obočím a uvoľneným úsmevom poviete vášmu psíkovi, aký šťastný ste, že ste sa znovu stretli.

5. Opri sa o mňa
Vedeli ste, že keď sa pes o vás opiera je znakom lásky a dôvery? Keď sa budete opierať o vášho psa je to skvelý spôsob, ako pridať trochu lásky Vášmu psíkovi.

6. Spinkajte hneď vedľa seba
Ak nechcete, aby bol Váš pes v posteli s Vami , tak aj popoludňajší spoločný spánok na gauči  uvoľní vás aj Vášho psa.

roztomilý pes

7. Prechádzajte sa spolu
Spoločné skúsenosti a tréningy vytvárajú dôveru, komunikáciu a partnerstvo. Prechádzky a dobrodružstvá poskytujú dostatok príležitostí na prácu na zručnostiach, ako je voľná chôdza a privolanie psíka. Psy kladú dôraz rutiny a plánovanie, takže každodenná prechádzka zmiešaná s tréningom im pomôže porozumieť tomu, ako veľmi ich milujete a staráte sa nich.

8. Relaxačná masáž
Toto je jednoduché. Stačí sa dotknúť Vášho psíka a uvoľní sa oxytocín u neho aj u Vás, takže utišujúca masáž, jemná škrabkanie alebo dlhší čas maznanie dajú Vášmu psíkovi najavo čo k nemu cítite.