Rubriky
Výrobky

Šetrite peňaženku aj prírodu s LED osvetlením

Ak ste LED osvetlenie ešte doposiaľ nevyskúšali, stavím sa, že ste o ňom minimálne už počuli. Prečo sa LED osvetlenie dnes teší takej popularite? Voči iným žiarovkám majú niekoľko neprekonateľných výhod, čo z nich robí veľmi atraktívne doplnky. Či už potrebujete dekoračné, alebo hlavné osvetlenie, vo svete LED svietidiel si určite prídete na svoje.

farebné LED

Keď sa pozrieme na dlhý rad výhod LED osvetlenia napríklad oproti klasickým žiarovkám, prídeme na to, že, aj napriek vyššej počiatočnej investícii sa to po každej stránke z dlhodobého hľadiska oplatí viac. Pod pojmom LED osvetlenie si nepredstavíme len žiarovky, no vďaka jeho širokej využiteľnosti môžeme hovoriť aj o rôznych svetelných LED pásoch, reflektoroch, pouličných aj priemyselných svetlách. Okrem toho samozrejme existuje mnoho druhov žiaroviek, z ktorých je každá vhodná na iné použitie, no vo všeobecnosti platí, že dokážu nahradiť všetky druhy klasických žiaroviek. Oproti tým majú LED žiarovky aj ďalšiu výhodu a tou je nízka spotreba, ktorá sa premieta aj do nižších prevádzkových nákladov. Nezanedbateľnou výhodou je tiež ich neporovnateľne dlhšia životnosť, ktorá je okolo 50 000 a v niektorých prípadoch sa uvádza až 100 000 hodín. Tak isto sa rozsvecujú na plno hneď po zasvietení, keďže nie je potrebné žeravenie vlákna a tak isto sú šetrné aj k životnému prostrediu, pretože neobsahujú ortuť ani iné kovy, ktoré by mohli byť zároveň zdraviu škodlivé. V neposlednom rade predstavujú aj vychytávku z estetického hľadiska, pretože LED žiarovky existujú aj v rôznych farebných prevedeniach a rovnako sú v ponuke aj také, ktoré majú funkciu stmievania.

led žiarovka

Ak vám ide najmä o tú estetickú stránku, alebo chcete len oživiť svoju izbu, kúpeľňu, alebo aj exteriér, led pásy Ledprodukt sú pre vás to pravé. Tie sú tak isto ponúkané v rôznych prevedeniach podľa typu diód. Svetelný pás sa totiž skladá z množstva LED diód, ktoré vydávajú svetlo a na zadnej časti je samolepiaca páska. Odporúča sa tieto pásy uložiť do hliníkovej lišty, aby sa predišlo prehrievaniu. V ponuke sú farebné aj klasické vo farbách chladnej, neutrálnej a teplej bielej.