Rubriky
Výrobky

Aj matrac potrebuje vašu pozornosť

Matrac je investícia na dlhé roky. Ak teda uvažujete dopredu, určite viete, že by ste mali siahnuť po kvalitnom kúsku. Nech je však matrac akokoľvek drahý a kvalitný, bez istej starostlivosti, sa už po krátkom čase nadmerne opotrebuje. Preto by ste pri upratovaní nemali zabúdať ani na tento doplnok vašej domácnosti.

Posteľ s dreveným rámom a nočným stolíkom

Voda je zakázaná

Matrac nemôžeme vložiť do práčky. Preto môže byť veľký problém, ak ho chceme raz z a čas poriadne vyčisti. Mnohí ľudia siahnu po vedre s vodou, čistiacom prostriedku a kefe. Takýmto prístupom, ale môžete matrac naozaj veľmi poškodiť. Vlhkosť, ktorá sa dostane do jeho vnútra, sa z neho len tak ľahko nedostane. Na povrchu síce preschne, no v jeho útrobách vytvoríte ideálne podmienky pre plesne a baktérie. S trochou vody môžete čistiť jedine matrace s pružinami. Tie totiž dokážu preschnúť raz dva.
Pri tých z peny, či kokosového vlákna používajte iba vysávač, poprípade sódu bikarbónu, ktorá pohlcuje pachy, dezinfikuje a navyše pohlcuje nadbytočnú vlhkosť. Najlepšie urobíte, ak svoj matrac minimálne raz za mesiac vyložíte na celý deň vonku. Samozrejme musí byť dostatočne chránený pred prípadným dažďom a vlhkosťou.

Život si značne uľahčíte, ak si zaobstaráte matrac so zvliekateľným poťahom. Ten totiž môžete bez problémov vyprať, čo naozaj zjednoduší celkovú starostlivosť o vašu posteľ.

Žena ktorá prezlieka posteľ

Pozor na roztoče

Veľmi častým problémom, pre ktorý je nutné matrac vymieňať, sú roztoče. Tieto malé potvorky milujú tmu a vlhkosť, čo im vaša posteľ dokonale ponúka. Alergia na roztoče patrí k tým najrozšírenejším a zároveň dosť nepríjemným ochoreniam. Spôsobuje problémy s dýchaním, pokožkou a nie raz i vážnejšie ťažkosti. Ak sa chcete takýmto nepríjemnostiam vyhnúť, snažte sa čo najčastejšie svoju posteľ poriadne prevetrať, a to aj spolu s matracom. Dostatočná hygiena je jediným spôsobom, ako roztočom nedať šancu.